Досвід роботи вчителів

З досвіду роботи вчителя географії КНЗ «Лозуватська ЗШ №1 Соколовської Т.В.

«Лекційно-семінарське заняття при вивченні

теми «Країни Азії»»

Оволодіння знаннями та вміннями можна вважати завершеними, коли учні вільно користуються ними. Важливий засіб підвищення якості навчання та виховання - самостійна робота учнів з різними джерелами здобуття нових знань.

У державній національній програмі "Освіта. Україна ХХІ століття" і національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ ст. посилено акценти на вдосконалення форм, методів і засобів навчання. Особливу увагу звернуто на вдосконалення змісту навчання, навчального процесу та його основної форми - уроку.

Класичний урок у старшій та у профільній школі вичерпав свій внутрішній потенціал. Настала необхідність в істинній модернізації структури класно-урочної системи. Це зобов’язує вчителя у старшій школі шукати нові форми викладу навчального матеріалу і знаходити підходи до вузівської організаційної структури.

Не секрет, що учні, закінчуючи школу, часто недостатньо вміють писати конспект лекції і на перших порах відчувають певні труднощі, в них не вистачає часу і уміння підготувати семінарські та залікові заняття. Тому важливо, щоб ці навики вони набули в школі. Саме лекційно-семінарські залікові заняття в старших класах дають таку можливість і сприяють розвитку навиків і уміння конспектувати, готуватися до семінарів та заліків, робити це швидко і впевнено.

Важливою формою навчання в старшій школі являється лекційно-семінарські заняття.

Використовуючи лекції і семінари учитель допомагає учням набути нові знання ,формулювати нові проблеми , робити відкриття, висновки , бачити реальну оцінку своїх знань.

Блог вчителя Хуторного П.Л.