Тематика семінарів

Додаток №3

Орієнтована тематика

для обговорення на психолого-педагогічних семінарах

на першому (підготовчому) етапі роботи над обласним науково-методичним проектом

«Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»

1.     Психолого-педагогічні проблеми соціалізації особистості в умовах демократизації суспільства: етапи, види, педагогічні стратегії.

2.     Збереження духовного, морального та фізичного здоров’я учасників педагогічного процесу як чинник соціалізації особистості.

3.     Актуальні проблеми підвищення психологічної культури навчального закладу.

4.     Сучасні моделі психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами.

5.     Профілактична робота з дітьми, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах

6.     Навчальна та міжособистісна взаємодія педагогів та учнів: конфлікти та шляхи їх вирішення.

7.     Психолого-педагогічні методи профілактики агресії та екстремізму у молодіжному середовищі.

8.     Психологічний захист як зворотна реакція учня на стресову ситуацію. Допомога дитині у подоланні стресу.

9.     Тайм-менеджмент (система управління часом) педагога. Причини дефіциту часу. Методи тайм-менеджменту.

10.  Організація проектної та науково-дослідної діяльності учнів на уроках та у позакласній роботі.

11.  Стратегії творчої діяльності, методи та прийоми розвитку критичного та дивергентного мислення учнів.

12.  Творча діяльність як засіб особистісного зростання та гармонізації стосунків учнів.

13.  Формування етичних норм як інструменту соціально-психологічного впливу на розвиток відповідальної поведінки учнів.

14.  Формування психолого-педагогічної культури батьків. Сучасні форми взаємодії з батьками.

15.  Особливості організації життєдіяльності дитини у сучасному довкіллі.

16.  Профілактика стресового стану учнів під час ЗНО та перед ДПА.

17.  Психогігієна педагогічної діяльності.

18.  Моделювання та побудова розвиваючого освітнього простору  навчального закладу.

19.  Шляхи адаптації та соціалізації дітей вимушених переселенців.

20.  Понятійний апарат, методи та методики психолого-педагогічного дослідження.