Тематика педрад

Додаток № 2

Орієнтована тематика

для обговорення на педагогічних радах на першому

(підготовчому) етапі роботи над обласним науково-методичним проектом

«Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»

1.       Стратегічні орієнтири освітньої політики України. Педагогічні проекти навчального закладу та їх реалізація.

2.       Освітня ініціатива як стратегія формування моделі сучасної школи.

3.       Педагогічне проектування процесу соціалізації учнів різних вікових груп.

4.       Система педагогічних впливів, спрямованих на соціалізацію учнів.

5.       Створення гуманістичного освітнього середовища навчального закладу як чинник успішної соціалізації учнів.

6.       Формування психологічного образу класу, школи (на основі дослідження та аналізу мікроклімату у дитячих колективах та ставлення учнів до школи).

7.       Виховання Людини-Патріота як пріоритетна складова процесу соціалізації особистості.

8.       Психологічний комфорт  у навчанні як умова ефективної соціалізації учнів.

9.       Залежність успішності учнів від вибору моделей , методів, технологій.

10.    Використання внутрішньої диференціації  як засіб реалізації особистісно зорієнтованого підходу.

11.   Організація самостійної активної пізнавальної діяльності учнів на рефлексивній основі.

12.   Системна та цілеспрямована діяльність педагогічного колективу навчального закладу з проблеми формування громадянської свідомості учнів.

13.   Створення дидактичних моделей з інтерактивною складовою як засіб підвищення якості навчання.

14.   Інноваційні системи контролю і  оцінки якості знань та їх вплив на формування самооцінки учнів.

15.   Формування дослідницьких компетенцій учнів на уроках та  у позакласній роботі: здобутки, перспективи, плани на майбутнє.

16.   Професійне самовизначення як чинник соціалізації та адаптації учнів.

17.   Методи та прийоми створення ситуації успіху як напрямок соціалізації особистості.

18.   Дослідження та аналіз системи ціннісних орієнтацій учнів у нових соціально-економічних реаліях України.

19.   Реалізація розвивально-корекційного напрямку у діяльності класного керівника.

20.   Актуальні проблеми удосконалення аналітичної культури вчителя (нові підходи до аналізу уроку на основі системно-діяльнісного підходу).